Ogrzewanie

Komfort, duże oszczędności, trwałość

Nasza firma zapewnia profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Klienta.
Dzięki naszej pomocy wybierzesz ekonomiczne źródło ciepła a także wygodną dla siebie instalację centralnego ogrzewania.


Kotłownie gazowe

Kotły gazowe to jedne z najczęściej wybieranych źródeł ciepła.

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne oprócz ciepła wytwarzanego podczas spalania gazu wykorzystuje również ciepło zawarte w spalinach. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawność takiego urządzenia dochodzi nawet do 100%.

Wysoka sprawność kotła to większe oszczędności paliwa, a co za tym idzie mniejsze rachunki za ogrzewanie. Kocioł kondensacyjny to również rozwiązanie ekologiczne ze względu na mniejsze obciążenie środowiska szkodliwymi substancjami.


Kotłownie na paliwo stałe

Kotły na paliwo stałe (węgiel, drewno, pellet) to jedne z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła, choć ich eksploatacja może być uciążliwa.

Jedną z wielu zalet kotłów na paliwo stałe jest możliwość ich zainstalowania w każdych warunkach czego nie możemy zrobić w przypadku m.in. kotła gazowego na danym terenie może nie być sieci gazowej).

Producenci kotłów starają się by ich eksploatacja była coraz mniej uciążliwa dla użytkownika oraz dla środowiska. Coraz częściej użytkownicy wybierają kotły z automatycznym podajnikiem paliwa co zdecydowania polepsza komfort użytkowania kotła (nie wymaga on wtedy stałej kontroli).


Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z rodzajów ogrzewań płaszczyznowych. Pozwala sprostać coraz większym wymaganiom stawianym przed systemami ogrzewania, daje większe możliwości aranżacyjne niż klasyczne ogrzewanie konwekcyjne (grzejnikowe).

Zaletą ogrzewania podłogowego jest niska temperatura zasilania co pozwala na zastosowanie nowoczesnych, niskotemperaturowych źródeł ciepła (kocioł kondensacyjny, pompa ciepła), dzięki czemu zużywane jest mniej energii i instalacja jest bardziej ekonomiczna w eksploatacji.

Kolejna zaletą jest korzystny dla użytkownika rozkład temperatury w pomieszczeniu (cieplej w nogi, chłodniej w okolicach głowy). Ogrzewanie podłogowe ogranicza ruch powietrza, a co za tym idzie gwarantuję mniejszą cyrkulacje kurzu oraz eliminuję zjawisko gromadzenia się ciepłego powietrza pod sufitem. Poprawia to komfort użytkowania instalacji zwłaszcza alergikom.


Ogrzewanie grzejnikowe

Pomimo rosnącego zainteresowania nowoczesnymi formami ogrzewania pomieszczeń nadal najbardziej popularne jest ogrzewanie konwekcyjne czyli grzejnikowe. Atutem ogrzewania tradycyjnego jest łatwość w montażu (możliwość montażu nawet w wykończonych wnętrzach) oraz niższa cena. Nowoczesne ogrzewanie grzejnikowe ma małą bezwładność cieplną tzn. w instalacji znajduję się mała ilość wody przez co też wymagane jest mniej energii do jej podgrzania a co za tym idzie możliwe jest szybkie nagrzanie pomieszczenia lub jego słodzenie gdy jest cieplej. Jeżeli grzejniki posiadają zawory termostatyczne a kocioł zasilający instalacje posiada regulacje pogodową to możemy uzyskać bardzo wygodne i oszczędne ogrzewanie domu.


Instalacje ciepła technologicznego

Instalacje ciepła technologicznego mają zastosowanie w takich miejscach jak punkty handlowe, hale magazynowe lub produkcyjne. Urządzenia tam stosowane takie jak nagrzewnice powietrza, kurtyny powietrzne czy nagrzewnice central wentylacyjnych wymagają dostarczenia czynnika grzewczego o określonych parametrach innych niż typowe instalację centralnego ogrzewania. Zapewniamy kompleksowe realizacje od projektu po wykonanie instalacji.


Instalacje przemysłowe

Nasza firma wykonuje również instalację przemysłowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Realizujemy zadania zarówno projektowe jak i wykonawcze w różnych dziedzinach przemysłu.

Wykonujemy między innymi rurociągi technologiczne, instalacje wody lodowej, sprężonego powietrza, instalacje odzysku ciepła z agregatów chłodniczych itp.