Wentylacja

Oszczędności w ogrzewaniu, świeże i czyste powietrze, brak wilgoci w domu

Wentylacja ma na celu dostarczenie świeżego powietrza oraz odebranie wilgoci z otoczenia.

Jak działa rekuperator?

System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło wykorzystywane jest ponownie

Świeże powietrze zewnętrzne zasysane jest poprzez otwór w budynku, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego. Potem nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza jest usuwana z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte oddaje swoją energię (zimą ciepło, latem chłód) do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim.


Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Nowoczesne budynki energooszczędne wymagają kontrolowanej wentylacji, aby zapewnić nie tylko odpowiednią jakość powietrza, ale także oszczędność energii. Rozwiązaniem w tym przypadku jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego (rekuperacja). System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło wykorzystywane jest ponownie


Klimatyzacja

Klimatyzacja jest to dostarczenie do pomieszczenia powietrza uzdatnionego o określonych parametrach. Żądane parametry powietrza tj. temperatura i wilgotność zapewniana jest ze względów higienicznych ale też z uwagi na komfort użytkownika. Klimatyzacja nie tylko chłodzi ale również podgrzewa powietrze a także nawilża bądź osusza w zależności od wymagań stawianych danemu pomieszczeniu. Klimatyzacja również oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Klimatyzacja może stanowić jeden wspólny układ z wentylacją wtedy następuję wymiana powietrza w pomieszczeniu oraz utrzymanie parametrów powietrza na założonym poziomie.


Ogrzewanie powietrzne - wentylacja mechaniczna

Ogrzewanie powietrzne to wentylacja nawiewno-wywiewna z tym, że w odróżnieniu od klasycznej wentylacji ma ona być zaprojektowana w taki sposób aby dostarczyła do pomieszczenia odpowiednia ilość ciepła. Powietrze transportowane jest kanałami wentylacyjnymi i dostarczane do pomieszczeń za pomocą kratek wentylacyjnych umieszczanych w miejscach najbardziej narażonych na ochładzanie np. w pobliżu okien. Taki rodzaj ogrzewania może zapewnić skuteczne ogrzewanie a także komfortowa wentylację w ramach jednego systemu. Jest to rozwiązanie trwałe i wygodne przy aranżacji wnętrz.


Instalacje dystrybucji gorącego powietrza - DGP

System dystrybucji gorącego powietrza to ogrzewanie, które wykorzystuje wkład kominkowy jako źródło ciepła a ciepłe powietrze jako czynnik grzewczy. Zasada działania takiego systemu jest bardzo prosta: ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, który oddaje ciepło powietrzu a ogrzane powietrze jest transportowane kanałami do pomieszczeń. Kominek to bardzo ekonomiczne źródło ciepła. Odpowiednio rozprowadzone kanały doprowadzające ciepło do pomieszczeń pozwalają na stworzenie skutecznego i taniego systemu grzewczego. System DGP jest w stanie ogrzać cały dom, a przy tym jest korzystny finansowo.


Instalacje gruntowego wymiennika ciepła - GWC

Gruntowy wymiennik ciepła jest wykorzystywany w wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i pełni dwie funkcje: wstępnie podgrzewa powietrze zimą oraz schładza je latem. GWC wykorzystuje ciepło akumulowane w ziemi i przekazuje je do rekuperatora dzięki czemu uzyskuje on większą sprawność oraz pracuje wydajniej zarówno latem jak i zimą.


Centrale wentylacyjne

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Klienta.